Porady prawne
Bezpłatne porady w czasie dyżurów w Fundacji są skierowane głównie dla kobiet znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej, zagrożonych aborcją, brakiem środków do życia, pozbawionych możliwości korzystania z płatnych porad prawnych.
Dotyczą takich kwestiach jak:
– ubiegania się o alimenty dla dzieci i matek,
– pełnienia władzy rodzicielskiej, pieczy nad dziećmi,
– groźby odebrania dziecka, rozpadu rodziny
– obrony przed przemocą,
– porad dla ofiar przemocy domowej,
– obrony w sprawach karnych kobiet i ich mężów,
– prawa pracowniczego,
– groźby pozbawienia wolności
– uwikłanie w prostytucję
Wątpliwości, czy klient kwalifikuje się do pomocy rozstrzygnie prawnik w bezpłatnej rozmowie
lub za pomocą formularza kontaktowego: http://olgierdpankiewicz.pl/kontakt/
Porad udzielają:
Prowadzi własną kancelarię adwokacką we Wrocławiu – Leśnicy. Zajmuje się sprawami cywilnymi klientów indywidualnych, sprawami rodzinnymi oraz występuje jako obrońca w sprawach karnych.
Jako człowiek stojący po stronie życia zwłaszcza u jego początków, pragnie udzielać nieodpłatnej pomocy prawnej kobietom w trudnej sytuacji, zwłaszcza zagrożonym aborcją. Uważa, że do myśli o aborcji kobiety popycha ogólna bezradność i samotność, a uporządkowanie tych spraw może być realną pomocą, przekładającą się na ochronę ich dzieci i ich rodzin.
W 2007 roku ukończył prawo na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie zatrudniony na Politechnice Wrocławskiej na stanowisku Specjalisty. Wcześniej pracował i praktykował w znanych wrocławskich kancelariach prawnych. Specjalizuje się w prawie cywilnym i prawie pracy.
Radosław Owczarkowski
Jestem prawnikiem. Ukończyłem aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.
W praktyce zawodowej koncentruję się na zagadnieniach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, w tym głównie w obszarze usług elektronicznych i telekomunikacyjnych.
W ramach moich dyżurów w Fundacji, udzielam porad prawnych przede wszystkim z zakresu prawa pracy oraz prawa rodzinnego. Podejmę jednak próbę pomocy także w każdej innej sprawie, z którą Państwo do mnie przyjdziecie.